جلسه هم اندیشی شورای پیشگیری از وقوع جرم بخش آبدان،باحضورمعتمدین ,متنفذین وریش سفیدان درمدرسه علامه طباطبایی آبدان برگزار شد.

استفاده از ظرفیت معتمدین می تواند به کاهش آسیب های اجتماعی کمک کند


بخشدار آبدان در جلسه شورای پیشگیری از جرم این بخش افزود: باید فرهنگ پیشگیری از جرم با مشارکت مردم ترویج شود.
ابوالحسن گنخکی با اشاره به حجم مراجعات زیاد مردم به مراجع قضایی گفت: استفاده از ظرفیت معتمدین محلی می تواند به حل اختلافات خانوادگی و ایجاد فضای همدلی و اتحاد در جامعه کمک نماید.

از مهمترین مواردي که می تواند جنبه پیشگیری از جرم و اختلافات داشته باشد،خواندن نماز می باشد

حجت الاسلام حبیب پهلوزاده امام جمعه موقت آبدان :ایشان با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفتند؛ انسان موجودی است که در مسیر کمال است وتا سر حدی که به کمال برسد در مسیر رشد است وبرای رسیدن به کمال هرچه نیاز باشد، سعی می کند در تسخیر خودش داشته باشد وانسانها چون می خواهند در مسیر کمال چه بعد مادی و معنوی حرکت کنند و چون مختلف هستند، این اختلاف نظر ها وجود دارد.
انسان ها همگی صورت انسانی دارند ولی سیرت و باطن مایه اختلاف است که بروز آن در رفتار و گفتار انسان شاهد هستیم.
خداوند در مسیر این اختلافات مایه هدایت نیز با آوردن انبیا و کتاب فرستاد تا انسانها به صلح و صفا و به کمال آرامش برسند.از مهمترین مواردي که می تواند جنبه پیشگیری از جرم و اختلافات داشته باشد ،خواندن نماز می باشد وتوجه به این امربسیار حیاتی دررسیدن به کمال واقعی انسان دارد.

شهروندان عزیز بدون هیچ دغدغه و نگرانی و بدون هیچ وقت قبلی در اتاق همکاران و قضات شهرستان حاضر شوند

عیسی نوشاد ریس دادگستری شهرستان دیر، هدف از برگزاری این همایش را استفاده از ظرفیت بالای ریش سفیدان و معتمدان در مناطق مختلف شهرستان عنوان کرد و افزود: ریش سفیدان، معتمدین و متنفذین قومی و مذهبی نقش موثری در حرکت مردم به سوی کاهش آسیب‌های اجتماعی و درگیری‌های قومی و مباحث امنیتی دارند.
قرار گرفتن در مسیر صلح و سازش و ارتقای فرهنگ داوری در جامعه توسط معتمدین و ریش سفیدان در جلوگیری از کج روی‌ها و ناملایمات می‌توانند نقشی تاثیر گذار داشته باشند.

امروز در دستگاه قضایی شهرستان دیر این فضا ایجاد شده است که شهروندان عزیز بدون هیچ دغدغه و نگرانی و بدون هیچ وقت قبلی در اتاق همکاران و قضات شهرستان حاضر می شوند و مشکلات خود را مطرح می نمایند و دستگاه قضایی شهرستان این آمادگی را نیز دارد که برای از بین بردن اختلافات خانوادگی به محله و خانه های مردم بیاید و مشکلات را با حضور معتمدین حل و فصل نماید.وامیدواریم این نشست ها هر سه ماه در بخش ها برگزار شود تا شاهد ارتباط و تعامل هرچه بهتر با مردم باشیم.

در ادامه این همایش تعدادی از معتمدان و ریش سفیدان بخش آبدان به بیان نقطه نظرات خود پرداختند