بخشدار آبدان در بازدید از روستای عشایری چاه قد، با اشاره به محرومیت های این روستا گفت: روستای چاه قد به دلیل وضعیت فصلی بودن سکونت اهالی و همچنین احتمال جابجایی محل استقرار روستا فاقد شبکه توزیع برق و آب شرب می باشد اما برای رفع این مشکلات، در حال حاضر به وسیله بیست دستگاه پنل خورشیدی و سیزده مخزن پنج هزار لیتری، آب و برق اهالی تامین می شود.


ابوالحسن گنخکی با اشاره به بازدید قبلی خود از مدرسه شهید رجایی روستای چاه قد افزود: با توجه به تاخیر یک ماهه در شروع مدرسه روستا به دلیل بازگشت تدریجی عشایر از ییلاق، بلافاصله پس از دایر شدن مدرسه از آنجا بازدید به عمل آمد و پیگیری های لازم برای تهیه اقلام و امکانات مورد نیاز مدرسه از جمله مخزن آب، بخاری نفتی، وایت برد، صندلی معلم، میز و نیمکت، البسه گرم، وسایل ورزشی و از این قبیل صورت گرفته و این اقلام در اختیار مدرسه و دانش آموزان قرار گرفت.
بخشدار آبدان ضمن تاکید بر ضرورت ارتقای شاخص های بهداشتی در روستای چاه قد گفت: با مساعدت فرماندار محترم شهرستان و همکاری مدیریت امور عشایر استان، دهیاری این روستا تعداد ده واحد سرویس بهداشتی و حمام خورشیدی در روستا احداث می کند.
ابوالحسن گنخکی ضمن تاکید بر اهتمام جدی تر دهیاری چاه قد بر رفع نواقص منازل عشایر گفت: با توجه عدم حضور خانواده ها در منطقه در فصل ییلاق و آسیب وارده به منازل، اقدامات لازم در خصوص تعمیر منازل و نصب شیشه درب ها و پنجره ها و پوشش نایلونی سقف منازل صورت گرفته است.
بخشدار آبدان در پاسخ به درخواست اهالی این روستا برای تامین مخزن چرخدار آب گفت: در حال حاضر با مساعدت امور عشایر استان آب مورد نیاز منازل و دام های عشایر بوسیله دستگاه تانکر از مناطق همجوار تامین می شود و برای کمک به اهالی، یک دستگاه مخزن چرخدار تامین آب توسط دهیاری روستا