روستای جاشک با دویست نفر جمعیت در بخش آبدان شهرستان دیر واقع است و همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که برای بازدید از اثر طبیعی ملی گنبد نمکی جاشک به این منطقه سفر می کنند.


بخشدار آبدان در بازدید از روستای جاشک با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای توسعه زیرساخت های روستاهای هدف گردشگری گفت: روستای جاشک از ظرفیت بالقوه ای برای رونق گردشگری و اشتغالزایی پایدار برخوردار است.
ابوالحسن گنخکی با اشاره به همجواری گنبد نمکی با روستای جاشک افزود: باید اقدامات لازم جهت بهره برداری بهینه از گنبد نمکی جاشک به عنوان اثر طبیعی ملی و ایجاد اشتغال برای اهالی روستا انجام پذیرد.
وی افزود: در همین راستا، شورای اسلامی و دهیاری جاشک با کمک بخش خصوصی نسبت به تجهیز اقامتگاه های بوم گردی فعال روستا و برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره های مختلف اقدام می نمایند تا شرایط بازدید گردشگران از گنبد نمکی جاشک تسهیل شود.
بخشدار آبدان با اشاره به ساختمان در حال احداث پاسگاه محیط بانی جاشک افزود: تکمیل و راه اندازی این پاسگاه نقش ویژه ای در حفاظت از گنبد نمکی و جلوگیری از تخریب آن خواهد داشت.
ابوالحسن گنخکی با اشاره بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی درباره ظرفیت های جذب گردشگر گفت: باید با بهره گیری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی نسبت به معرفی این اثر طبیعی ملی اقدام شود تا ضمن جذب گردشگر و توریست، اشتغال پایدار در روستا ایجاد شود.