نشست تجلیل از خبرنگاران و اصحاب قلم و رسانه جنوب استان بوشهر با حضور الماسی نماینده این حوزه در مجلس، معاونین سیاسی فرمانداران و روئسای ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

🔹 طرح سئوال ازرئیس جمهور را امضا کرده و آن را پس نگرفتم، بر سر منافع مردم؛ با هیچ گروه و جناحی تعارف ندارم.

🔸 هر آمدنی رفتنی است؛ عمر مدیریت در نفت هم ۴ ساله است؛ تاخیر در رفتن یوسفی از پارس جنوبی؛ جمع بندی برای معرفی یک گزینه بومی است.

🔹 هیچ گزینه غیربومی معرفی نکرده ام و خود آقای سعادت باید در خصوص اظهاراتشان در خصوص رد گزینه ها توضیح دهند.

🔸 برای انتخاب فرمانداران؛ به منظور هماهنگی بهتر، نظر می دهم؛ اما از نماینده هایی نیستم که برای دربان مدرسه هم دخالت می کنند.

🔹 برای مدیران ادارات هم توصیه و تاکیدم؛ استفاده از نیروهای بومی همان شهرستان است.

🔹 ۹۶ میلیارد و ۴۳۰ میلیون ریال اعتبار از محل وزارت نفت و شیلات برای ساخت اسکله خورخان بردخون اختصاص یافته است.

🔸 تاکنون از طرف وزارت_نفت؛ ۵۵ و شیلات ۱۵ میلیارد ریال از این میزان اعتبار تامین شده است.

🔹 احداث اسکله صیادی خورخان یکی از دغدغه اساسی مردم بخش بردخون و نیاز اساسی منطقه است و سرعت اجرای آن باید بیشتر شود.

🔸 برای اتوبان جم به فیروزآباد ۵۶۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است؛ این پروژه از جم تا فیروزآباد به طول ۱۶۰ کیلومتر است که ۲۵ کیلومتر آن در محدوده استان بوشهر قراردارد.

🔹 وزارتخانه های نفت و راه و شهرسازی؛ در اجرای این طرح مشارکت دارند و در قالب احداث باند دوم به مناقصه رفته و به دلیل تردد زیاد در این مسیر به عنوان کریدور ارتباطی کشور محسوب شده و استان های فارس، بوشهر و هرمزگان از مزایای این جاده بهره مند می شوند.

🔸 جاده ساحلی بین شهرستان های دیر و کنگان معروف به جاده وفاق از مصوبات دولت نهم و دهم بین ۲ شهرستان کنگان و دیر احداث می شود که سال گذشته با اعتبار ۱۲۰ میلیارد ریال از کنگان بطول ۴.۵ کیلومتر شروع شده و اجرای این پروژه از سمت ساحل دیر امسال به مناقصه می رود.

در پایان این نشست که با حواشی متعددی نیز همراه بود، الماسی برای اولین بار در جنوب استان از سه نفر از منتقدین عملکرد خود نیز تجلیل کرد.

🔹 کریم جعفری سردبیر روزنامه بامداد جنوب، ناصر بوهندی فعال اجتماعی و محمد مهدی صبوری خبرنگار سایت آینه جم به جهت انتقاد از عملکرد نماینده حوزه جنوب استان بوشهر از دست وی لوح سپاس دریافت کردند.

  • منبع خبر : تماته-ایرنا