به گزارش هیرون  فاطمه دهقانی صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار شهرستان دیر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: سیاست اصلی دولت بر توانمندسازی افراد به ویژه زنان سرپرست خانوار استوار است. وی با اشاره به تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای توانمندسازی زنان در سال گذشته بیان […]

به گزارش هیرون  فاطمه دهقانی صبح امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات زنان سرپرست خانوار شهرستان دیر با تبریک حلول ماه مبارک رمضان اظهار داشت: سیاست اصلی دولت بر توانمندسازی افراد به ویژه زنان سرپرست خانوار استوار است.

وی با اشاره به تخصیص 20 میلیارد ریال اعتبار برای توانمندسازی زنان در سال گذشته بیان کرد: در این راستا 400 نفر از زنان سرپرست خانوار به بانک‌های عامل معرفی شدند که تاکنون 76 نفر تسهیلات اشتغال‌زایی دریافت کرده و این روند امسال نیز ادامه دارد.

مدیرکل امور بانوان استانداری بوشهر تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای بانوان در گرفتن این تسهیلات وجود ندارد و حتی وام‌های ضروری تا سقف 30 میلیون ریال با بهره 4 درصد پرداخت می‌شود.

دهقانی از برگزاری طرح توانمندسازی در استان بوشهر خبر داد و گفت:در این طرح 100 نفر از جوانان مستعد شناسایی و 3 روز به صورت رایگان در این کارگاه شرکت می‌کنند که 30 درصد سهمیه نیز برحسب نیاز به  مردان اختصاص پیدا می‌کند.

وی تأکید کرد: در بحث  مشکلات شهریه فرزندان زنان سرپرست خانوار که در دانشگاه ها و مدارس تحصیل می‌کنند نیز رایزنی‌های لازم برای حل مشکلات انجام می‌گیرد.