۲ واحد مسکونی در شهرستان دیر روز پنجشنبه در آیینی با حضور استاندار بوشهر به خانواده‌های بی سرپناه این شهرستان تحویل شد.

 

به گزارش هیرون؛استاندار بوشهر در این آیین گفت:حمایت از اقشار ضعیف جامعه جزو اهداف انقلاب اسلامی ایران است .

گفتنی است عملیات احداث ۳۵ واحد مسکونی در مناطق روستایی دیر به زودی آغاز خواهد شد واز تفاهم نامه استاندار با ریاست کمیته امداد کشور نیز این شهرستان از احداث واحدهای مسکونی مددجویی بهره مند می شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دیر گفت: یکی از این خانه‌ها در شهر بردستان برای خانواده مددجوی زیر پوشش این نهاد احداث شده که سال ۱۳۹۵ در حادثه ‘سیش’ (بالا آمدن آب دریا) پدر خانواده جان خود را از دست داد.

مسلم انیژپور افزود: برای تکمیل این واحد مسکونی ۶۸۰ میلیون ریال از اعتبار کمیته امداد و افراد خیر هزینه شده است.

وی اضافه کرد: عملیات احداث ۳۵ واحد مسکونی در مناطق روستایی دیر بزودی آغاز خواهد شد و از تفاهم نامه استاندار با کمیته امداد نیز این شهرستان از احداث واحد‌های مسکونی مددجویی بهره مند می‌شود.

واحد مسکونی دیگر با اعتبار ۵۱۰ میلیون ریال توسط مجمع خیران ‘همراهان فرشته مادر’ با کمک تامین اجتماعی به خانواده چهارقلو‌های دیری تحویل شد.

یک خانواده کم درآمد در شهر دیر که زندگی معمولی داشتند در سال ۹۵ صاحب فرزندان چهار قلو شدند که سه نوزاد پسر و یکی دیگر دختر بود و از مسئولان درخواست رسیدگی به مشکلات خود کردند.

حادثه سیش روز ۲۹ اسفند ماه سال ۹۵ در شهرستان دیر باعث تخریب و خسارت شدید به تاسیسات ساحلی، پارک ساحلی، وسایل شهر بازی کودکان، خودرو‌های پارک شده در ساحل، قایق‌های صیادی پهلوگرفته در اسکله صیادی بندر دیر شد و ۱۷ مصدوم و ۲ کشته برجا گذاشت.