بومی تر؛ آری 28 آذر 1397

به قلم حسن محدث زاده:
بومی تر؛ آری

دوست عزیز و صاحب قلم آقای محمدجعفری در یادداشتی مفصل در سایت وزین خلیج فارس، مشی نماینده حوزه جنوبی استان در ایجاد دوگانه بومی تر - بومی برای استخدام در شرکت های مستقر در محدوده #پارس_جنوبی را به نقد کشیده و علما و نخبگان را به واکنش در برابر این رفتار خانم نماینده فراخوانده است.

بادهاى سمى و بارانهاى اسيدى در پاييزِ بهارى عسلويه 06 آذر 1397

ابراهيم مومنى نماينده كارگزاران سلامت شهرستان عسلويه
بادهاى سمى و بارانهاى اسيدى در پاييزِ بهارى عسلويه

زيرساخت هاي گردشگری گنبد نمکی جاشک توسعه می یابد 03 آذر 1397

ابوالحسن گنخکی بخشدار آبدان:
زيرساخت هاي گردشگری گنبد نمکی جاشک توسعه می یابد

نامه ی سرگشاده ی شهروند جمی به وزیر کشور 26 آبان 1397

برگرفته از صفحه ی اینستاگرام احمد حیدری
نامه ی سرگشاده ی شهروند جمی به وزیر کشور

بایگانی‌های یادداشت | سایت خبری هیرون
ریه‌های سیاه عسلویه /بحران نفتي بيخ گوش پايتخت 16 آبان 1397
✍برگرفته از روزنامه همدلی

ریه‌های سیاه عسلویه /بحران نفتي بيخ گوش پايتخت

عسلویه‌ای هم بیخ گوش پایتخت وجود دارد: "عسلويه صدها كيلومتر از پايتخت دور است و شايد اين دوري، دليل عدم توجه مسئولان كشوري باشد.

برانکوی درونمان را زنده نگه داریم 02 آبان 1397
به قلم حسن محدث زاده:

برانکوی درونمان را زنده نگه داریم

پرسپولیس در شبی که گفته می شد مهمترین ساعات عمر این باشگاه است، در حالی که ورزشگاه آزادی به نقطه ای قرمز با چگالی سنگینی تبدیل شده بود، از سد تیم متمول السد با ستاره هایی چون ژاوی و بونجاح گذشت تا رویای پنجاه ساله هواداران خود را بر آورده سازد.

کسب منفعت از کنار دریا به جای کسب منفعت از دل دریا 02 آبان 1397
(به بهانه توسعه جاده ساحی بوشهر به دیّر)

کسب منفعت از کنار دریا به جای کسب منفعت از دل دریا

با تکمیل این جاده، شهرستان دشتی می تواند در رساندن خود به بازارهای بزرگ و کاستن از هزینه های حمل محصولات کشاورزی و آبزی پروری توفیقات بیشتری کسب کند، تنگستان نیز در جذب بیشتر گردشگران موفق است و دیّر با قرار گرفتن در میانه راه، نقشی واسطه ای در همه امور ایفا خواهد کرد.

سفینه مرگ 07 مهر 1397
به قلم حسن محدث زاده:

سفینه مرگ

عصر روز 6 شهریور یک دستگاه خوردو پراید درنزدیک روستای سرمستان بخش آبدان شهرستان دیر با شتر برخورد کرد که متاسفانه براثر این حادثه راننده پراید فوت کرد. راننده پراید احمد فاریابی از پرسنل اتفاقات برق آبدان بود که دراثر این حادثه جان باخت.

مهر و معلّم و ناگفته های آن 01 مهر 1397
به قلم حسین بردستانی:

مهر و معلّم و ناگفته های آن

مهر، تابش محبت و بارش نور و تراوت گرمابخش خورشید بر جان زمین و آدمیانش؛ سرآغاز نو شدنی تازه و مهیا شدن برای بهاری در پیش و پیمودن مسیر حیات تا شکوفایی کامل، که از طریق مهر و راه مهربانی و آموزگاری می گذرد. ماه اول پائیز، مقارن است با وصلت جانِ فراگیران و جهانِ آموزگاران. این مسیر تا شکوفایی نوباوگانی که در آینده، پدران و صاحبان تفکر و زندگی هستند و سپردن میراث تمدنی بشر که آمیخته ای از اخلاق و علم است به وارثان آن، همیشه در جریان و حیات است و این پیامِ پیامبران است که این رسالت نه پایان یافتنی است و نه مشابهی دارد.

نابودی جنگلهای حرّا شهرستان دیّر به چه قیمتی؟ 12 شهریور 1397
به قلم حسین بردستانی:

نابودی جنگلهای حرّا شهرستان دیّر به چه قیمتی؟

در مباحث " توسعه پایدار" پاسخ به دو سوال اساسی، کارشناسان زیادی را به فکر فرو برده که اساساً کدام یک مقدم بر دیگریست؟ ایجاد زیرساخت های اقتصادی و ثروت زا ولی مخرب برای آینده زندگی بشر و نابودگر گونه های مختلف جانوری یا پاسداشت کرامت حیات انسانها و همه جانداران ذی حق و ایجاد صنایع و زیرساخت های تولیدی در مناطق مختلف با آسیب کمتر و نیز با استفاده از الگوهای موفق و به شکل صحیح؟

منطقه آزاد؛ منطقه امید یا نگرانی؟ 11 شهریور 1397
✍ به قلم حسن محدث زاده:

منطقه آزاد؛ منطقه امید یا نگرانی؟

بوشهر منطقه آزاد شد. همین چهار کلمه که خروجی تصمیم نمایندگان مجلس در قالب تصویب کلیات ایجاد هشت منطقه آزاد در کشور بود، به سرعت فضای سیاسی و غیرسیاسی، حقیقی و مجازی استان را در نوردید و هر کس از ظن خود با این خبر یار شد.

به نام توسعه به جان  طبیعت افتاده اند؛  تخریب جنگل های حرا در دیر 10 شهریور 1397
🔘‏‌‎‌‏‌روزنامه بامداد جنوب؛ ‏‌‎‌‏‌‎شماره ۱۰۲۲ ‌‏‌‎شنبه ۱۰ شهریور ١٣٩٧

به نام توسعه به جان طبیعت افتاده اند؛ تخریب جنگل های حرا در دیر

امروز شهروندی عکسی را که در ساحل گرفته بود برایم ارسال کرد که حسابی نگران کننده بود، لودری که بر روی سنگهای ریخته شده چرخ میچرخاند.

رنگین کمان ریز گردها وزیر را به عسلویه راه نداد/آقای وزیر کاش می آمدید 04 شهریور 1397
به قلم حسین لاری

رنگین کمان ریز گردها وزیر را به عسلویه راه نداد/آقای وزیر کاش می آمدید

بیژن زنگنه وزیر نفت که سوار بریک فروند هواپیمای ماهان قصد سفر به عسلویه داشت به دلیل شرایط نامساعد جوی نتوانست درفرودگاه خلیج فارس عسلویه فرود آید وهواپیمای حامل وزیر در فرودگاه شهید آیت الله دستغیب شیراز به زمین نشست و وی با هواپیمایی سپهران به تهران بازگشت.

دیّر در بن‌بست توسعه!!… 30 مرداد 1397
به قلم ابراهیم قاسمی:

دیّر در بن‌بست توسعه!!…

این مطلب را شاید زیاد شندیده اید؛ علت عدم توسعه شهرستان دیّر در بن بست بودنش هست !! اما این بن‌بست چیست؟ چگونه باید این بن بست را معنی کنیم و یا گوش شیطون کر از آن رها شویم؟