روزهای خوب الماسی؛ از آمار خیره‌کننده‌ی اشتغال تا سخنگویی کمیسیون انرژی مجلس 26 خرداد 1398

روزهای خوب الماسی؛ از آمار خیره‌کننده‌ی اشتغال تا سخنگویی کمیسیون انرژی مجلس

نماینده‌های مجلس به سال آخر کارشان رسیده‌اند. آنها دوباره در تکاپوی انتخابات و تثبیت کرسی سرشان در بهارستان افتاده‌اند. اهالی سیاست می‌دانند که نمایندگان در سال پایانی کارشان غالبا از حجم فعالیت‌های مجلسی خود کاسته و بیشتر به فکر جمع کردن رای بوده‌اند.

ما رایت الا جمیلا 20 خرداد 1398

به بهانه اهدا عضو دختر نوجوان دیری
ما رایت الا جمیلا

بومی تر؛ آری 28 آذر 1397

به قلم حسن محدث زاده:
بومی تر؛ آری

بایگانی‌های یادداشت | سایت خبری هیرون
بادهاى سمى و بارانهاى اسيدى در پاييزِ بهارى عسلويه 06 آذر 1397
ابراهيم مومنى نماينده كارگزاران سلامت شهرستان عسلويه

بادهاى سمى و بارانهاى اسيدى در پاييزِ بهارى عسلويه

سرطان بیماری که با شنیدن اسمش ما را یاد درد های مزمن و درمان به صورت شیمیایی می اندازد . بیماری خطرناکی که با کم توجهی و درمان به موقع می تواند به راحتی جان فرد بیمار را بگیرد . متاسفانه این بیماری امروزه به صورت بسیار گسترده در سطح جهان و به خصوص ایران […]

زيرساخت هاي گردشگری گنبد نمکی جاشک توسعه می یابد 03 آذر 1397
ابوالحسن گنخکی بخشدار آبدان:

زيرساخت هاي گردشگری گنبد نمکی جاشک توسعه می یابد

روستای جاشک با دویست نفر جمعیت در بخش آبدان شهرستان دیر واقع است و همه ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که برای بازدید از اثر طبیعی ملی گنبد نمکی جاشک به این منطقه سفر می کنند.

نامه ی سرگشاده ی شهروند جمی به وزیر کشور 26 آبان 1397
برگرفته از صفحه ی اینستاگرام احمد حیدری

نامه ی سرگشاده ی شهروند جمی به وزیر کشور

🔸موضوع: جم حال و روز خوبی ندارد، برای بسامان کردنش دگر شیخ راستین هم ندارد

ریه‌های سیاه عسلویه /بحران نفتي بيخ گوش پايتخت 16 آبان 1397
✍برگرفته از روزنامه همدلی

ریه‌های سیاه عسلویه /بحران نفتي بيخ گوش پايتخت

عسلویه‌ای هم بیخ گوش پایتخت وجود دارد: "عسلويه صدها كيلومتر از پايتخت دور است و شايد اين دوري، دليل عدم توجه مسئولان كشوري باشد.

برانکوی درونمان را زنده نگه داریم 02 آبان 1397
به قلم حسن محدث زاده:

برانکوی درونمان را زنده نگه داریم

پرسپولیس در شبی که گفته می شد مهمترین ساعات عمر این باشگاه است، در حالی که ورزشگاه آزادی به نقطه ای قرمز با چگالی سنگینی تبدیل شده بود، از سد تیم متمول السد با ستاره هایی چون ژاوی و بونجاح گذشت تا رویای پنجاه ساله هواداران خود را بر آورده سازد.

کسب منفعت از کنار دریا به جای کسب منفعت از دل دریا 02 آبان 1397
(به بهانه توسعه جاده ساحی بوشهر به دیّر)

کسب منفعت از کنار دریا به جای کسب منفعت از دل دریا

با تکمیل این جاده، شهرستان دشتی می تواند در رساندن خود به بازارهای بزرگ و کاستن از هزینه های حمل محصولات کشاورزی و آبزی پروری توفیقات بیشتری کسب کند، تنگستان نیز در جذب بیشتر گردشگران موفق است و دیّر با قرار گرفتن در میانه راه، نقشی واسطه ای در همه امور ایفا خواهد کرد.

سفینه مرگ 07 مهر 1397
به قلم حسن محدث زاده:

سفینه مرگ

عصر روز 6 شهریور یک دستگاه خوردو پراید درنزدیک روستای سرمستان بخش آبدان شهرستان دیر با شتر برخورد کرد که متاسفانه براثر این حادثه راننده پراید فوت کرد. راننده پراید احمد فاریابی از پرسنل اتفاقات برق آبدان بود که دراثر این حادثه جان باخت.

مهر و معلّم و ناگفته های آن 01 مهر 1397
به قلم حسین بردستانی:

مهر و معلّم و ناگفته های آن

مهر، تابش محبت و بارش نور و تراوت گرمابخش خورشید بر جان زمین و آدمیانش؛ سرآغاز نو شدنی تازه و مهیا شدن برای بهاری در پیش و پیمودن مسیر حیات تا شکوفایی کامل، که از طریق مهر و راه مهربانی و آموزگاری می گذرد. ماه اول پائیز، مقارن است با وصلت جانِ فراگیران و جهانِ آموزگاران. این مسیر تا شکوفایی نوباوگانی که در آینده، پدران و صاحبان تفکر و زندگی هستند و سپردن میراث تمدنی بشر که آمیخته ای از اخلاق و علم است به وارثان آن، همیشه در جریان و حیات است و این پیامِ پیامبران است که این رسالت نه پایان یافتنی است و نه مشابهی دارد.

نابودی جنگلهای حرّا شهرستان دیّر به چه قیمتی؟ 12 شهریور 1397
به قلم حسین بردستانی:

نابودی جنگلهای حرّا شهرستان دیّر به چه قیمتی؟

در مباحث " توسعه پایدار" پاسخ به دو سوال اساسی، کارشناسان زیادی را به فکر فرو برده که اساساً کدام یک مقدم بر دیگریست؟ ایجاد زیرساخت های اقتصادی و ثروت زا ولی مخرب برای آینده زندگی بشر و نابودگر گونه های مختلف جانوری یا پاسداشت کرامت حیات انسانها و همه جانداران ذی حق و ایجاد صنایع و زیرساخت های تولیدی در مناطق مختلف با آسیب کمتر و نیز با استفاده از الگوهای موفق و به شکل صحیح؟

منطقه آزاد؛ منطقه امید یا نگرانی؟ 11 شهریور 1397
✍ به قلم حسن محدث زاده:

منطقه آزاد؛ منطقه امید یا نگرانی؟

بوشهر منطقه آزاد شد. همین چهار کلمه که خروجی تصمیم نمایندگان مجلس در قالب تصویب کلیات ایجاد هشت منطقه آزاد در کشور بود، به سرعت فضای سیاسی و غیرسیاسی، حقیقی و مجازی استان را در نوردید و هر کس از ظن خود با این خبر یار شد.